Môže sa robiť blefaroplastika, keď som po botoxe?

Zodpovedané
12. máj 2019

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som podstúpila botox do vonkajších kútikov a tri vpichy pod jedno obočie.

Môže sa robiť blefaroplastika klesajúcich viečok, keď som po botoxe?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

blefaroplastika by sa operovať mohla, lebo nemá vplyv na hojenie rán. Botulotoxín oslabí alebo úplne znehybní konkrétne svaly.

Ja by som v tom prípade operáciu nerobil, kým neodzneje efekt botulotoxínu vzhľadom na zmenu anatomických-funkčných pomerov v okolo očnej oblasti.