Môžem absolvovať ďalšiu abdominoplastiku?

Zodpovedané
20. jún 2021

Dobrý deň,

pred 10. rokmi som absolvovala abdominoplastiku a od vtedy som pribrala cca 10 kg. Pred 19. mesiacmi som rodila sekciou.

Odporúčate mi ďalšiu abdominoplastiku?

Ďakujem

Dobrý deň,

Teoreticky možná je, hoci je vyššie riziko zlého hojenia jazvy.

Podľa foto predpokladám, že kompletná abdominoplastika nebude možná/vhodná, ale len miniabdominoplastika ( bez presúvania jazvy okolo pupka ).
Prípadne jej kombinácia s liposukciou.

Vzhľadom na abdominálnu obezitu by bolo vhodné, aby ste minimalizovali "vnútorný" tuk za brušnou stenou-medzi črevami. To bude mať zásadný vplyv na estetický výsledok, dôjde výraznejšiemu previsu kože a tým pádom sa aj zníži riziko zlého hojenia jazvy. Dokonca by sa výsledná jazva mohla umiestniť nižšie, prípadne odstrániť vertikálna časť v strede.
To sa dosiahne len zmenou životosprávy (strava a pohyb).

Všetko uvedené, je len teoretický odhad. V skutočnosti môže byť stav iný a na fotografii skreslený. Najdôležitejšia je osobná konzultácia a vždy odporúčam, ak následné zákroky vykonáva rovnaký chirurg..zníži sa pravdepodobnosť komplikácií.

Každý chirurg si pozná svoju prácu vie najlepšie, kde sú hranice "bezpečnosti" pri jeho technike.