Môžem podstúpiť operáciu nedorasteného prsníka aj pred 18. narodeninami?

Zodpovedané
5. dec 2021

Dobrý deň,

mám 17 rokov no jeden prsník mi nedorástol. Je úplne malinky a druhý mám plne B.

Môžem podstúpiť operáciu pre 18. narodeninami?

Ako prebieha tento zákrok?

Vkladá sa implantát len do 1 prsníka?

Nebude tam vidieť, že v tom druhom je len žľaza?

Koľko % z tohto zákroku by mi hradila poisťovňa?

Bola som aj na gynekológii a tam mi vraveli, že mi určitú časť poisťovňa preplatí.

Ďakujem

Dobrý deň,

asi najskôr by sa bolo dobré opýtať priamo vo Vašej poisťovni.
Mám skúsenosť, že tieto zákroky hradia len v sume 80% ceny zákroku, ako sa tento zákrok hradí v štátnej zmluvne nemocnici. Čo často nebýva ani 20% ceny zákroku v súkromných centrách.

Preto odporúčam kontaktovať štátne zariadenie plastickej chirurgie, aby ten Váš doplatok bol čím nižší.

Čo sa týka veku do 18 rokov, tak je potrebný súhlas zákonného zástupcu. Väčšina súkromných centier estetické zákroky do 18 roku nevykonáva.

Postup korekcie asymetrie môže byť rôzny. Zmenšenie väčšieho prsníka, alebo implantát do menšieho, kombinácia zmenšenia a implantátov do jedného alebo oboch prsníkov, použitie vlastného tuku a podobne.

Veľmi záleží na vstupnom stave a tiež skúsenostiach konkrétneho lekára.
Dokonalú symetriu neočakávajte, často je to nemožné dosiahnuť. Len zmierniť.

Okrem toho sa prsia vo Vašom veku budú ešte meniť a nie je dobré robiť definitívne postupy tak, aby sa stav nedal dodatočne modifikovať.