Môžem si dať zväčšiť prsníky, keď som mala trombózu končatiny?

Zodpovedané
8. máj 2019

Dobrý deň,

v minulosti som prekonala trombózu končatiny a chcela by som si dať zväčšiť prsníky.

Je tento zákrok u mňa možný?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

trombóza v minulosti nie je kontraindikácia pre operáciu. Ale patrí ku rizikovým faktorom.

V prvom rade pre Vašu bezpečnosť, treba odhaliť dôvod, prečo a za akých okolností ste mali trombózu v minulosti. Či bola spôsobená mimoriadnymi faktormi /hormonálna antikoncepcia, fajčenie, dehydratácia, stav po operácii/imobilizácia/, alebo bola bez zjavnej príčiny. Je dobré absolvovať detailnejšie hematologické vyšetrenie s odporúčaním profylaktickej liečby pred operáciou.

Na zváženie je potom pomer riziko/benefit operácie ak budeme mať viac informácií.

V každom prípade, trombóza sa môže vyskytnúť po operácii aj u zdravého človeka, ktorý nikdy predtým nemal trombózu.

Rizko tombózy spočíva hlavne v uvoľnení zrazeniny do krvného obehu a upchatie dôležitých ciev v pľúcach, mozgu,srdci.. embólia.