Môžem znovu po pôrode absolvovať abdominoplastiku?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý večer,

pred 8. rokmi som absolvovala abdominoplastiku rucha. I napriek zákroku som pribrala 10 kg. Teraz som tehotná, mám za sebou dve sekcie.

Čo to spraví s bruchom počas tehotenstva?

Môžem znovu po pôrode absolvovať abdominoplastiku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bude záležať od množstva previsnutej kože. Pri abdominoplastike sa tento previs odstraňuje.

Nemá vplyv na chudnutie a ani nezabráni ďalšiemu priberaniu, a to ani na bruchu.

Tehotenstvo môže kožu opäť natiahnuť, ale určite by to nemalo byť v rozsahu ako pred prvou operáciou. Otázne je, že ako jazva bude pôsobiť na maternicu pri raste dieťaťa. Mali by ste byť pod dohľadom gynekológa.