Môžu sa vymeniť implantáty pri kapsulárnej kontraktúre?

Zodpovedané
1. máj 2019

Dobrý deň,

mám kapsulárnu kontraktúru na jednom prsníku. Kamarátka mala taký istý problém a pri operácii jej vybrali implantáty ale nevložili nové. Vysvetlenie dostala po operácii, že si môže dať nové až po pol roku.

Je takýto postup správny?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

postup je správny rovnako aj postup, keď sa vložia nové implantáty pri jednom výkone aj s odstránením pôvodných implantátov a kapsuly.

Rozhodnutie je na chirurgovi po spoločnom dohovore - súhlase pacientky s navrhovaným postupom a jeho variantami pred operáciou.

Možno mala ale kamarátka aj iný problém, napríklad infekciu v okolí implantátov. V tom prípade sa naozaj neodporúča vložiť nový implantát skôr ako o 6 mesiacov.