Na koho sa obrátiť kvôli korekcii kotvičkovej jazvy?

Zodpovedané
16. okt 2022

Dobrý deň,

absolvovala som operáciu, pri ktorej mi zväčšili prsia. Po zákroku mi ostala tzv. kotvičková jazva.

Kde by mi urobili korekciu kotvičkovej jazvy?

Ďakujem

Dobrý deň,

zväčšenie pŕs sa robí vložením implantátov, najčastejšie v mieste podprsníkovej ryhy.
Kotvičková jazva vzniká pri zmenšení alebo modelácii prsníkov, alebo po kombinovanej operácii.

Ak máte akúkoľvek jazvu, tá sa odstrániť nedá. Jazva je "navždy".

Ale ak je esteticky nevyhovujúca a už uplynul dostatočný čas od operácie, dá sa jazva korigovať. Ak je široká, je možné sa pokúsiť ju šiť nanovo. Ak je vystúpená, aplikujú sa kortikoidy alebo laser, mesoterapia a pod. Ak je umiestenená na nevhodnom mieste a "vykúka" spod plaviek, tiež sa dá chirurgicky posunúť o nejaký kúsok.