Napraví sa mi časom špička nosa po rhinoplastike?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

pred mesiacom a pol som absolvovala presnú septorhinoplastiku nosa. Zboku nos vyzerá celkom dobre, ale spredu sa špička nosa ťahá do ľavej strany. Je to dosť vidieť. Je to ako keby bola jedna strana opuchnutá a tlačí na druhú stranu. Tá sa otáča doľava.

Napraví sa to časom?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám odpovedať, pretože záleží akú operačnú techniku chirurg použil, aký bol predoperačný stav, v akom stave bola prepážka, aký typ deformity prepážky sa korigoval. Či sa operovala aj špička, akým spôsobom sa modelovali alebo odstraňovali alebo augmentovali chrupavky.

Operácia nosa je technicky komplikovaná operácia s množstvom krokov a každý operatér volí vhodný postup individuálne aj podľa preferencií a skúseností.

Čiže mesiac po operácii by rady odo mňa, ak som Vás neoperoval ja, boli iba čistá špekulácia.

Všeobecne sa nos po operácii veľmi výrazne mení asi 3 mesiace a drobné zmeny dobiehajú aj viac ako 12 mesiacov. Mnoho zmien v tomto čase sa dejú dočasne a napravia sa spontánne alebo pomocou tlakových masáží. Ale nevhodne zvolený postup, môže pokaziť výsledok operácie. Preto kontaktujte svojho chirurga o pomoc.