Neprekáža zvýšená teplota pri podstúpení augmentácie prsníkov?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

o 2 dni mám plánovanú augmentáciu prsníkov. Už druhý deň mám mierne zvýšenú teplotu do 37,3 °C. Mám samozrejme strach z narkózy a aj celkovo z operácie.

Môže to byť zo stresu?

Neprekáža zvýšená teplota pri takejto operácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšená teplota je nešpecifický príznak a môže znamenať aj prebiehajúci infekt.

Vzhľadom na to, že Vás čaká operácia, ktorá je plánovaná, tak je potrebné byť si istá, že nemáte v tele prebiehajúci zápal.

To sa dá vylúčiť jedine krvnými testami.

Odporúčam zopakovať krvný obraz a zápalové parametre.

Určite kvôli tomu kontaktujte svojho chirurgia a prípadne dohodnete odklad operácie, ak sa Vám nepodarí vybaviť si testy krvi.