Nie som spokojná s augmentáciou robenou na inej klinike. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nie som spokojná s augmentáciou urobenou na inej klinike. Trápi ma výsledná odlišná veľkosť pŕs. Chcem to s doktorom, ktorý ma operoval riešiť v rámci reklamácie.

Ak bude ako doteraz tvrdiť, že je to len opticky klam kvôli bradavkám, čo je úplný nezmysel, chcela by som prísť na konzultáciu k Vám. Vkladané mi boli Mentor, vysoký profil 400 ml guľaté.

Aký je Váš názor na výsledok?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

priložené fotky nemôžeme zverejniť, no máte viditeľnú asymetriu hrudného koša na fotkách pred operáciou.

Okrem toho máte aj veľmi výrazne asymetriu polohy prsníkov aj dvorcov na fotkách pred operáciou.

Čiže po operácii je asymetria spôsobená tým, že rovnaké implantáty vyzerajú inak.
Toto sa veľmi ťažko rieši, niekedy pomôže zvoliť rôzne implantáty, ale takmer vždy dôjde ku inej asymetrii spôsobenej rôznymi implantátmi.

Je potrebné tieto parametre prebrať pred operáciou, pretože "dokonalá" symetria sa nedá dosiahnuť. Cieľom bude len nejaká forma kompromisu. Podľa toho, akú cestu preferuje pacientka z ponúkaných možností.

Reklamácia, ako ju popisujete, nie je najšťastnejšie riešenie. Chirurg nie je čarodejník a pracuje len s telom aké máte. AJ v jeho záujme je spokojná pacientka, určite nájdete spoločné riešenie.

Ak ho nenájdete, skúste osloviť aj viacero chirurgov, aby ste si zvolili optimálne riešenie pre Vás.