Nie som spokojná s návrhom implantátov. Mám ísť na konzultáciu na inú kliniku?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na konzultácii ohľadom augmentácie a boli mi navrhnuté gule polytech. Keby mi dali anatom, moje bradavky by išli do hora. Ja sa strašne bojím gúľ, že budem mať dve lopty na hrudi. Nemám žiadny základ. Pod prsiami mám 69 a cez 74 cm.

Mám ísť na ďalšiu konzultáciu k inému lekárovi, aby mi dal anatomický tvar?

Alebo sa vôbec nemusím báť?

Rozmýšľam, že operáciu úplne zruším.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez váhania choďte na viacero konzultácií ku rôznym chirurgom. Vyhnete sa tak riziku, že máte málo informácií pre správne rozhodnutie.

Komplikáciám sa nedokáže vyhnúť ani najskúsenejší chirurg. Mnoho faktorov nevieme ovplyvniť, ale následné zásahy by mal väčšinou riešiť rovnaký chirurg, lebo najlepšie pozná príčiny a vstupný stav.

Z mojej skúsenosti sa anatomický tvar dá dať vo väčšine prípadov, kedy by okrúhle tvary nepôsobili pekne. Ak ste vhodná na okrúhly tvar, tak ste vhodná aj na anatomický a nemyslím si, že by to muselo znamenať neestetickú polohu bradaviek.

Robíte rozhodnutie často s následkami na celý život. Neunáhlite sa ponukou rýchleho termínu alebo výhodnej zľavy. Môžete to neskôr veľmi ľutovať a viacnásobne preplatiť.

Ak ste spokojná s výberom chirurga a nechcete ísť inam, skúste zopakovať konzultáciu tak, aby ste s odporúčaním bola spokojná. Ak budete mať stále pochybnosti, odložte operáciu, napríklad o rok neskôr.