O koľko čísel sa dajú prsia zväčšiť vlastným tukom?

Zodpovedané
17. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zväčšenia pŕs.

Aký máte názor na výplň pŕs vlastným tukom?

Dá sa tuk zobrať aj z lýtok?

O koľko čísel sa dajú prsia zväčšiť vlastným tukom?

Ďakujem

Dobrý deň,

téme prenosu vlastného tuku sme sa už v poradni niekoľko krát venovali. Je to široká téma a má viacerých zástancov aj odporcov. Existuje viacero techník odoberania, spracovania a aplikácie tuku tak, aby sa čo najviac zvýšila miera "prežitia" tukových buniek, tým aj preneseného objemu.

Nemyslím, že sa zväčšenie silikónovými implantátmi rovná prenosu vlastného tuku. Sú to dve rozdielne metódy, ktoré majú iné výsledky aj riziká. Môžu sa dopĺňať.

Tuk sa môže vziať z rôznych miest na tele, najčastejšie podbruška alebo bokov, stehien. Na lýtkach ho nezvykne byť dostatok.

Pri výhodách použitia vlastného tuku sú nevýhody ako zmena objemu a tvaru pri chudnutí a priberaní. Cca 30-70% vstrebania aplikovaného objemu. Veľmi často potreba opakovania procedúry.

Zväčšenie sa udáva o cca. 100 - 200 ml.

Osobne som za použitie v prípade drobných úprav najmä pri asymetriách alebo rôznych deformáciách prsníkov.