Od akého veku sa odporúča operácia horných viečok?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

zvažujem korekciu viečok.

Od akého veku sa odporúča operácia horných viečok?

Prepláca zákrok poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

operáciu viečok v súkromných zariadeniach zvyčajne poisťovne nepreplácajú, v špeciálnych prípadoch len zlomok ceny zákroku.

Väčšinou to pacienti riešia cez zmluvné nemocničné oddelenia.

V súkromných zariadeniach vykonáva operáciu plastický chirurg špecialista. Cieľom zákroku je zlepšiť vzhľad okoločnej oblasti v zmysle odstránenia a presunu či fixácie tkanív v inej polohe.

Každý stav je jedinečný a je potrebné pristupovať individuálne.

Nie je to obmedzené vekom. Estetický benefit z operácie môže mať aj 25-ročný človek s nežiadúcim stavom na podklade genetiky a rovnako oči 60-ročného človeka nemusia pôsobiť nijako rušivo a estetický benefit zákroku by neprevýšil jeho riziká.

Najlepšie je absolvovať aspoň 2 osobné konzultácie u rôznych plastických chirurgov, aby ste si uribili obraz a nadobudli dôveru. Aj najbežnejší zákrok môže mať komplikovaný priebeh.