Odpuchne mi nos po rhinoplastike?

Zodpovedané
17. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho nosa. Bola mi robená kompletná rhinoplastika a po niekoľkých týždňoch vidím, že mám špičku ako Bambuľku.

Odpuchne mi to ešte?

Je tam skok, vyzerám ako Pinokio.

Ďakujem

Dobrý deň.

Určite áno, minimálne 3 mesiace prebehajú zmeny, niekedy dokonca nos vyzerá horšie ako po operácii.

Po operáciách nosa je potrebná trpezlivosť a po 3-6 mesiacoch vie chirurg aj vy posúdiť, či sa operácia a hojenie uberá správnym smerom.

Ak nie, odporúča sa operačná korekcia najskôr po 12 mesiacoch od zákroku. Zásah do nevyzretej jazvy môže výrazne negatívne ovplyvniť hojenie aj celkový výsledok.

Nezriedka zmeny po operácii prebiehajú aj 2-3 roky, sú to však už len "detaily".

Konkrétne ak špička nosa vystupuje dopredu viac ako je norma, tak je to lepší prípad ako keď by špička bola "spadnutá", lebo to už odopúchanie veľmi nezmierni.

Kontaktujte svojho chirurga, je to najlepšie pre Vaše upokojenie.