Opravná operácia nezahojených jaziev po abdominoplastike. Budem mať znova problémy?

Zodpovedané
5. nov 2018

Dobrý deň,

vo februári som podstúpila abdominoplastiku spojenú s operáciou diastázy. Operácia prebehla podľa slov doktora na výbornú. Problém nastal pri hojení. Otvorená rana sa nezacelovala.

Na leto mi to lekár opravil tzv. záplatou. O pár dní ma čaká operácia opäť - idú mi odstraniť záplatu a posunúť jazvu nižšie.

Môžem očakávať už menšie bolesti a rýchlejšie hojenie, nakoľko ide už len o drobné estetické nedostatky?

Aká je podľa Vás pravdepodobnosť, že by sa problémy s hojením znova opakovali?

Mám doma dve deti a z operácie hrôzu.

Čo môžem urobiť pre bezproblémové hojenie?

Predtým som si robila repíkové obklady, brala vitamíny a o jazvu som sa príkladne starala.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

odpísal som to už v skoršej odpovedi. Drobné korekcie stavov, ktoré vznikli v priebehu hojenia nie sú časté, ale nedá sa im úplne vyhnúť vzhľadom na povahu hojenia u ľudského organizmu.

Pravdepodobnosť že sa komplikácia zopakuje je nízka, ale nikdy nie 0%. V Medicíne platí pravidlo že nič nie je NIKDY a VŽDY, ale niekde medzi.

Každý chirurg máme vlastné postupy na ideálne hojenie. Pozorne nasledujte odporúčania a nič nepokazíte.

Ja môžem mať inú techniku šitia a operácie. Tým pádom sa aj moje odporúčania na starostlivosť o rany sa bude líšiť.