Po akej dobe je potrebná výmena prsných implantátov?

Zodpovedané
11. feb 2023

Dobrý deň,

už 7 rokov mám implantáty značky Nagor a zatiaľ bez nejakých zmien.

Po akej dobe je potrebná výmena implantátov?

Ďakujem

Dobrý deň,

aktuálne platí názor, ak žena pravidelne absolvuje prehliadky u plastického chirurga (cca 1x za 1 - 2 roky) so zobrazovacím vyšetrením načastejšie SONO (USG) alebo MRI vyšetrenie, nemá žiadne ťažkosti s implantátmi estetické alebo podozrenie na ruptúru, kapsulárnu kontraktúru, infekciu, opakovaný výrazný seróm, bolesti, začervenanie a/alebo nevysvetliteľné opuchy, tak nie je dôvod aby podstupovala výmenu implantátov v celkovej anestézii, ktorá má vždy nenulové riziko.

Nezáleží na značke 🙂