Po akom čase od ukončenia dojčenia môžem ísť na konzultáciu kvôli augmentácii?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

mám dve deti a asi pred týždňom som prestala dojčiť ročného syna. Zistila som, že pravý prsník mám viditeľne väčší ako ľavý. Zrejme preto, že som viac dojčila z pravého. Chcela by som podstúpiť augmentáciu pŕs.

Po akom čase od ukončenia dojčenia môžem ísť na konzultáciu kvôli augmentácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto otázka sa v poradni riešila už viackrát 🙂

Vzhľadom na zmeny a potrebu vidieť finálny stav pre voľbu ideálneho postupu je fajn počkať kým sa prsia usadia. To býva cca 6 mesiacov od skončenia dojčenia. Najmä ak ešte chudnete, alebo plánujete zmeniť svoju hmotnosť.

Komplikácia jednoduchého vloženia implantátov môže byť spomínaná asymetria. Ak je rozdiel veľký, pripravte sa na nutnosť modelácie prsníkov. Pravdepodobne obidvoch.

Preto všetko spomínané, odporúčam do konzultácie vydržať aspoň 3 - 4 mesiace a operáciu nie skôr ako 6 mesiacov po skončení dojčenia.

Výnimkou môžu byť ženy s minimálnym základom bez ochabnutia prsníka. Tam už väčšinou žiadne zmeny nehrozia a operácia je možná aj omnoho skôr.