Po rhihoplastike som si nerobila kompresnú masáž. Bude môj nos zjazvený a hrubý?

Zodpovedané
10. nov 2023

Dobrý deň,

som mesiac a 1 týždeň po druhej rhinoplastike od toho istého chirurga. Pán doktor mi dal po týždni dole dlahu. Dnes som sa dočítala ohľadom kompresnej masáže. Doteraz som ju nerobila, iba som si zvykla masírovať iba chrbát krúživymi pohybmi. Nie kompresne.

Je už neskoro a nos budem mať nad špičkou zjazvený a hrubý?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie každá operačná technika má rovnaký postup pooperačnej starostlivosti. Pri použití štepov a jemných stehov by neprimeraná masáž mohla spôsobiť pokazenie výsledku operácie.
Aj keď máte pocit hrubšej kože a nerovností, nedá sa povedať, či by pri inej technike nebol stav ešte horší.

Skúste sa porozprávať s Vašim chirurgom na najbližšej kontrole ohľadom svojich obáv.

Vo všeobecnosti trvá proces hojenia a mäknutia jaziev aj viac ako rok od operácie. Najmä po opakovaných zákrokoch, kedy je jazvenie výraznejšie a dlhšietrvajúce.