Po troch týždňoch od operácie cítim zvlnený implantát. Bude potrebná ďalšia operácia?

Zodpovedané
2. apr 2021

Dobrý deň,

po troch týždňoch od operácie cítim zvlnený implantát. Z bočnej strany je to viditeľné na jednom prsníku a hmatateľné na oboch spodných častiach od bradaviek až k rezu. Implantáty boli vložené anatomické pod sval.

Je možnosť, že sa to ešte upraví, alebo bude potrebná ďalšia operácia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ste ešte veľmi krátko od operácie.
Do 6 týždňov, najmä pri malom základe prsníka môže byť na dolnej vonkajšej hranici prsníka implantát hmatný aj viditeľné vlnky najmä pri polohe v predklone.
Väčšinou zmiznú v ľahu.

Po 3 mesiacoch sa stav zvykne upraviť a vlnky sú pozorovateľné, hmatné už len v predklone.

Vlnky však väčšinou nie sú komplikácia, ale normálny prejav mäkkého implantátu. Sú značky a typy implantátov, ktoré sa vlnia násobne menej, ale sú výrazne tvrdšie na pohmat a je na nich hmatateľný okraj implantátov namiesto vlniek.

Ak chceme prítomnosť vlniek obmedziť na minimum, musíme použiť výrazne menšie implantáty alebo mať vrstvu prsníka väčšiu, aby zakryl vlnenie.