Po vpichnutí kyseliny hyalurónovej do čela mi zostali hrčky. Po akom čase mi zmiznú?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

po vpichnutí kyseliny hyalurónovej do čela na vyplnenie vrások mi zostali po zákroku hrčky, ktoré sú dosť viditeľné. Som mesiac po zákroku.

Po akom čase mi zmiznú a či vôbec zmiznú?

Dá sa s tým niečo ešte spraviť?

Bolo to správne aplikované?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomu sa je ťažko vyjadriť na diaľku. Akýkoľvek materiál aplikovaný pod kožu môže vo svojom bezprostrednom okolí vyvolať reakciu. Napríklad jazvu, zápalovú reakciu, hematóm alebo výraznejší opuch. Niektoré sú viditeľné hneď, iné sa "ukážu" neskôr.

Vždy po aplikácii, ak máte nejaké problémy, kontaktujte lekára/klniku, kde bol materiál aplikovaný.

Vo väčšine prípadov sa nejedná o trvalú komplikáciu a často sa to aj bez zásahu upraví samo.
Bez zhodnotenia osobne, ideálne lekárom, ktorý materiál aplikoval sa nedá určiť presná príčina a je to len špekulácia.