Pod pravým prsníkom mám ako keby ďalší prsník. Čo sa s tým dá urobiť?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pod pravým prsníkom mám ako keby ďalší "prsník" - prsnú žľazu. Tá je trochu väčšia a je v nej normálne dierka. Práve kvôli tomu mám aj nesúmerné prsia, lebo ryha pod prsníkom nie je a tie tkaniva prepadajú hlbšie. Skrátka prsník nie je tak pekne vyformovaný ako ten druhý.

Tá žľaza, alebo čo to je, je "živá" a cez dierku ňou vychádza biela tekutina.

Čo sa dá s tým urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to čo máte je akcesorna prsná žľaza. Je to normálna aj keď nie častá anomália. Nie je o ochorenie ale vrodený nadpočetný prsník (žľaza aj bradavka s tvorbou mlieka).

V niektorých kultúrach je to znak plodnosti.

Riešenie je chirurgické, odstránenie časti tkaniva a kože do želaného tvaru. Nie je to jednoduché a ani bez komplikácií.

Ak vás to trápi, riešiteľné to je.