Podráždený prsník po operácii. Mám prasknuté stehy?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

som 16 dní od operácie - zväčšenie pŕs anatóm pod sval, vklad cez pazuchu. Ležala som na gauči a partner sa pozabudol a objal ma celou svojou váhou. Nešťastné gesto, prsník zabolel. Cítim, že ten prsník, ktorý sa mi zdal ako môj, teraz nie je ok. Je podráždený, ale zmeny nevidieť.

Nahmatala som si oblasť, kde cítim tlak a ako keby som mala zdurené oblasti okolo hornej časti obrysov implantátu. Cítim proste okraje implantátu, nie sú to uzliny z prsnej žľazy. Bojím sa, že sú to buď poškodené stehy, natiahnutý sval. Zajtra to budú 3 dni od tejto hlúposti.

Mňa to nebolí. Cítim, že prsník v tej oblasti je taký stŕpnutý, že sú tam procesy. Ako keby sa nič nestalo, ale nahmatám a rozdiel medzi pravým a ľavým prsníkom je v tomto zdurení, obrysoch.

Keď sa natiahne sval, tak neviem, či cítim implantát prstami takto vyčnievať. Na ľavej strane to tak nemám.

Môže to byť iba v tých miestach opuchnuté, alebo je to posunuté a sú prasknuté stehy?

Alebo sa kapsula natiahla a oblasť je zdurená?

Budem volať na kliniku ak to nebude inak.

Ďakujem

Dobrý deň

v takýchto konkrétnych prípadoch veľmi záleží na predoperačnom stave, Vašom základe a priebehu operácie. Rovnaké príznaky by mohli byť normálne a dočasné, u inej ženy naopak prejav komplikácie.

Najlepšie v týchto prípadoch kontaktovať svojho chirurga, ak sa s ním viete spojiť.