Pomohol by mojim horným viečkam fibroblast?

Zodpovedané
15. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich horným viečok.

Pomohol by mojím horným viečkam fibroblast?

Nejaká úprava bodkovaním mi bola navrhnutá. Mám žiaľ dedične opadnuté horné viečka. Zdá sa mi, že z roka na rok je to čoraz horšie. A to mám len 30 rokov.

Pamätám si na svoju starú mamu, riešila to až niekedy v dôchodkom veku a mala to už naozaj hrozné. Už teraz na fotkách vyzerám ako keby som na niekoho "zazerala". Nehovoriac o líčení. Odtlačky z maskary mám stále.

Alebo mi pomôže jedine operácia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa foto sa to dá hodnotiť len orientačne. Foto nezachytáva dynamiku tváre, zachytáva len nejaký výraz, čo môže realitu skresľovať.

Pri osobnej konzultácii chirurg zhodnotí dynamiku tváre, charakter tkanív, kvalitu kože, celkovú harmóniu tváre a na základe toho určí vhodnosť a typ chirurgickej intervencie.

Veľa ľudí sa bojí chirurgického zákroku a modrín, prípadne chce ušetriť.
Tento priestor využíva bujný kozmetický priemysel a výrobcovia rôznych prístrojov so "zázračným" efektom bez operácie.

Realita je taká, že sa využíva prirodzená schopnosť tkanív regenerácie jazvou, ktorá kontrahuje, sťahuje sa.

Tento efekt je väčšinou dočasný. Každá jazva cca 1 - 2 mesiace má tendenciu sa zmršťovať. A neskôr po 3 - 12 mesiacoch zmäkne. To býva najdlhší efekt týchto zákrokov.

Používajú sa metódy spálenia alebo iného lokalizovaného poškodenia tkaniva.
Laser, elektrokoagulácia, radiofrekvencia, teplo, ultrazvuk a iné.

Čiže ak Vám stav ešte neprekáža tak, aby ste absolvovali výraznejšiu zmenu, resp. operáciu, a máte nejaké peniaze, ktoré Vám nebudú chýbať, môžete absolvovať tieto drobné zákroky.
S vedomím, že efekt je dočasný a nie veľmi výrazný.