Pomôže mi operácia dolných očných viečok?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

pred tromi rokmi som absolvovala výplň očných kruhov kyselinou hyalurónovou. Tá mi však stiekla a vytvorili sa mi "fastoons" - netuším ako sa to povie po slovensky. Snažili sme sa ich s dvomi lekarkami rozpustiť hylázou, avšak už to viac nejde a stále je ich vidieť.

Je možné zbaviť sa ich operáciou dolných očných viečok?

Viete ten materiál nejak "vyškrabkať"?

Je nádej, že ešte budem vyzerať normálne?

Mám len 37 rokov a veľmi zle to vplýva na moju psychiku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

riešime špecifický problém, teoreticky rozšírenou operáciou dolných viečok v zmysle mid-face-lift by mohlo pomôcť vyrovnať problematickú lokalitu. No úplné vyhladenie neočakávajte.

Problematická oblasť vzniká stárnutím a zmenami pri chudnutí aj prirodzenou cestou, nielen ako komplikácia pri výplni.

Čiže vyzerať "normálne" neznamená vyzerať ako pred 15-timi romi.

Operačne dokážeme niektoré problematické zmeny zmierniť alebo zvrátiť, no prirodzene operáciou vzniknú nové, okrem jaziev.

Každý zákrok musí spĺňať pomer riziko/benefit v prospech operácie.