Pomôže reoperácia prsníkov k ich náprave?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

pred viac ako rokom som bola operovaná. Doktor mi odporučil rovnakú veľkosť implantátov 350 ml anatóm. Ja som sa zaujímala o rozličnú veľkosť pre odstránenie asymetrie. Doktor mi povedal, že asymetria nebude veľmi viditeľná.

Prsia mám zvnútra hrčkaté a vlnkaté. Mám ich veľmi blízko seba. Bradavka je každá iná, jazvy 6 cm. Jeden prsník je viditeľne menší.

Je toto v poriadku?

Reoperácia u pôvodného chirurga nehrozí, stratila som voči nemu dôveru. Kontrola u neho ma čaká v decembri.

Normálnu podprsenku nosiť nemôžem,lebo hrčky mi vystúpia viac dohora a sú viditeľné.

Môže viesť reooperácia k náprave?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

popis zmien je dosť všeobecný. Bolo by potrebné vidieť stav osobne.

Mrzí ma, že ste stratili dôveru u lekára, ktorého ste si vybrali. Niekedy ani najlepší postup nezaručí očakávaný výsledok. Záleží na tom ako ste sa pochopili pri konzultácii.

Asymetriu a jej riešenie si väčšina predstavuje omnoho jednoduchšie ako je realita. Prsník nie je homogénna štruktúra a má špecifickú stavbu ( poloha a veľkosť dvorcov, kvalita a elasticita kože, typ prsného tkaniva: zloženie tuk/žľaza, objem prsníkov a distribúcia objemu v prsníku, závesný aparát: cooperove ligamentá a wuringerovej septum. Okrem toho pri operácii a hojení má vplyv cievne a lymfatické zásobenie prerušené počas operácie a tým ovplyvňuje výsledok, zápaly a hematómy v tkanive, hormonálne zmeny, anatómia hrudného koša, typ a umiestnenie prsných svalov a ich odstupov na hrudníku.)

Vymenoval som niektoré príčiny, ktoré môžu viesť ku asymetrii pred ale aj po operácii.

Ak chirurg pred operáciou povie, že po operácii budete mať prsia úplne rovnaké, je prinajmenšom odvážny.

Odporúčam trpezlivosť, vypočuť si názor a ponúkané riešenie.

Ak sa s ním nestotožníte, vyhľadajte názor ďalšieho skúseného plastického chirurga. Odporúčam minimálne dvoch.