Potrebujem výmenu implantátov po 17. rokoch?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

som 17 rokov po augmentácii a po jednom pôrode. Prsia mi zmenili tvar, skôr ochabli.

Treba urobiť výmenu implantátov?

Ako to prebieha?

Medzičasom sa liečim na prolaps mitrálnej chlopne a glaukóm.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na výmenu implantátov po rokoch sa názory rôznia.

Myslím, že je potrebné pristupovať individuálne.

Názory hovoriace pre výmenu tvrdia, že čím je človek mladší, je zdravší a lepšie znáša operáciu, hojenie aj anestéziu.

Názory proti výmene zase tvrdia, že výmena bez inej príčiny ako samotný vek implantátov je príliš riziková a "zbytočná", pretože aj samotná výmena môže mať komplikácie a po nej môže dôjsť ku problémom, ktoré by sme nemali ak by sme nechali implantáty "na pokoji".

Ja sa prikláňam skôr ku druhému názoru. Hlavne preto, že výmenou len oddialime nevyhnutnú poslednú operáciu, ktorá je odstránenie implantátov. To sa môže vo výnimočných prípadoch vykonať aj v lokálnej anestézii bez väčších problémov.

Preto ak žene tvar, veľkosť a stav prsníkov neprekáža a vyhovuje. Do výmeny sa neponáhľame.
Ak konkrétny stav ale vieme riešiť ku väčšej spokojnosti s minimálnym rizikom, dohodneme sa na výmene implantátov. Často po rokoch ženy volia menšie implantáty s/bez modelácie prsníkov.