Prečo cítim 5 rokov po augmentácii tlak v prsiach?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

v roku 2015 som podstúpila augmentáciu. Doteraz som nemala žiadne problémy. Asi týždeň mám zvláštny pocit tlaku v prsiach ako keby mi tam niečo zavadzalo (niekedy aj pocit pálenia).

Doteraz som silikóny vôbec necítila. Ich tvar sa nezmenil a ani iné zmeny som nepostrehla.

Aký môže byť dôvod?

Môže to byť niečo vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som asi navštívil gynekológa a objednal sa na sono prsníkov.
Záležitosti ohľadom zmien v prsnej žľaze sú dôležitejšie a majú prednosť.

V medicínskom postupe vládne pravidlo vylučovania závažných diagnóz, ktoré by s oneskorením mohli byť ťažšie riešiteľné.

Ak na sone prsníkov nebude žiaden podozrivý nález, tak je vhodná kontrola u plastického chirurga. V takom prípade je časté, že ťažkosti ako sa objavili, tak aj zmiznú a nepríde sa na príčinu.

To ale neznamená, že by sa to nemohlo opakovať.

Môže to byť následok presilnenia, uvoľnenia implantátu z kapsuly, alebo len vplyv hormonálnych zmien na citlivosť prsnej žľazy.