Prečo cítim vlnenie po operácii?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

som 13 dní od operácie a na 10. deň som bola na kontrole. Vraj všetko v poriadku. Dnes ráno som si všimla, že na jednom prsníku (tam, kde mám aj vypuklejší hrudník a nerovný) presne pod zipsom pooperačnej podprsenky mám ako keby priehlbinku - nerovnosť, vlnenie. Nie je to veľké a vidno to len pri určitej polohe. Pri dotyku to cítiť.

Je šanca, že sa to ešte upraví?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste ešte veľmi skoro od operácie. Implantáty si "sadajú" niekoľko mesiacov.
V oblasti môže byť lokalizovaný opuch, prípadne oslabený sval, pod ktorým je implantát alebo niečo iné.

Najlepšie informácie Vám vždy poskytne Váš chirurg na osobnej kontrole.

On vie ako prebiehala operácia, aký máte implantát a najmä aký bol stav hrudníka a prsníkov pred operáciou.