Prečo mám po abdominoplastike krivé brucho?

Zodpovedané
22. aug 2021

Dobrý deň,

som 5 týždňov po abdominoplastike, ťažšia forma diastázy + pupočná hernia.

Stále nosím pás a je aj na ňom vidieť, že zaťahujem. Už to odpúcha, ale niekedy mám počas dňa pocti ako keby sa mi brucho chcelo nafúknuť do pôvodnej polohy. Vnútro mám šité trojvrstvovo. Pupok sa robil dodatočne, ten mám 2 týždne.

Brucho na pohľad vyzerá také krivé.

Je to kvôli tomu, že sa to hojí?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ na diaľku to neviem posúdiť, čo už považujete za krivé.
Ale najdôležitejšie je, že od operácie prešlo ešte málo času. Na viac menej finálny výsledok je potrebné počkať cca 3 mesiace od operácie.

Najpodstatnejšie je, ako prebiehala operácia a ako vyzeralo brucho pred operáciou. Koľko bolo nadbytočného tuku, ako prebieha hojenie, či bola diastáza nekomplikovaná, či sa netvorí seróm v nejakej vrstve...

Na tieto otázky vie odpovedať operatér, pretože on bol pri operácii a v tomto skorom období, je stav najzávislejší od operačného výkonu a jeho priebehu,