Prečo mám veľký tlak na hrudníku týždeň po augmentácii prsníkov?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

som týždeň po augmentácii a cítim veľký tlak na hrudník. Boli mi vymieňané implantáty. Staré som mala pod žľazou. Mám pocit, že ma tlačí podprsenka a že je moc stiahnutá. Posledné dva dni sa mi ťažšie dýcha. Prsia ma pália a pichá ma v nich.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri výmene implantátov závisí bolesť od toho aký veľký je implantát a zároveň pod akými je tkanivami. Môže Vás mýliť to, že Vás to teraz bolí a tlačí viac ako prvý krát. Je to preto, že pôvodne ste mali implantáty len pod žľazou (nad svalom) a teraz pod ním. Okrem toho predpokladám že máte implantáty väčšie.

Bolesti, respektíve pocit tlaku by sa mal ale postupom času zmierňovať. Podľa skúsenosti je tlak výraznejší prvé 4 dni po operácii.

Preto myslím, že by bolo najvhodnejšie kontaktovať Vášho chirurga a prekonzultovať Vaše ťažkosti priamo s ním.

Odmerajte si teplotu, všimnite si či sa prsia posledné dni nezväčšili, alebo výraznejšie nezmenili tvar. Či sa na koži neobjavili nejaké nové fľaky, modriny alebo nerovnosti.
Najlepšie je vždy sa ukázať osobne v ambulancii.