Prečo mi nastala zmena na prsníku po športe?

Zodpovedané
16. mar 2024

Dobrý deň,

mám implantáty anatomické, cez dvorce, pod svalom.

Je možné, že by som si športom ublížila?

Po športe som zrazu pri hygiene zacítila zlý pocit a všimla som si opuch v hornej časti prsníka. Bolí to mierne aj po piatich dňoch. Hneď som prešla na kľudový režim + od bolesti na zmiernenie opuchu lieky. No tak či tak mierna bolesť je stále je a tiež cítim zmeny v prsníku. Je to ako keby mi tam niečo prekážalo. Navyše okraje implantátu zospodu som si nahmatala vždy a teraz zrazu nie.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu sa mohol implantát posunúť alebo otočiť. Niekedy sa stav spontánne napraví rovnako ako vznikol. Ak to pretrváva, odporúčam kontrolu u Vášho chirurga, najlepšie aj s výsledkom čerstvého sona prsníkov. Dôležité je posúdiť ako dlho ste po operácii, aký ste mali základ...

Posunutie polohy implantátov nie je zdravotný ale skôr estetický problém. Hoci Vás to môže obtažovať aj diskomfortom, niekedy žena otočenie implantátu vôbec nevníma a príde sa na to náhodne pri operácii z iného dôvodu.