Prečo môj prsník po augmentácii a mastopexii vyzerá ako zvlnený?

Zodpovedané
2. apr 2021

Dobrý deň,

28.1.2021 som mala OP- augumentácia + mastopexia.

Dnes môj ľavý prsník vyzerá ako zvlnený alebo dobble buble efekt. Vidieť tam veľký rozdiel, potrebovala by som radu, keďže operatérova odpoveď bola “veľa sa obzeráte”.

Po názore viacerých žien, ktoré podstúpili taktiež vklad, masto alebo aj úpravu prsníkov mi bolo odporučené obrátiť sa na niekoho iného.

Ako by mohol doktor postupovať, aby zistil čo naozaj je s prsníkom?

Je potrebné iba čakať?

Vklad cez dvorce 375 ml mentor anatom, základ vykojené A.

Ďakujem

Dobrý deň,

foto, ktoré ste poslali, nemôžeme zverejniť.

Pre chirurga je problematické sa vyjadriť ku výsledku od iného kolegu, nie z dôvodu kolegiality ale preto, že nevidím stav pred operáciou, nie som prítomný pri konzultácii, na ktorej sa mohli z rôznych dôvodov zavrhnúť iné alternatívne postupy, nebol som pri operácii, ako prebiehala a čím bol ovplyvnený aj pooperačný priebeh.

Všetko spomenuté hrá nemalú úlohu pre aktuálny stav, a ten ešte stále nemôžete považovať za finálny výsledok.

Cca 3 mesiace prebiehajú výraznejšie zmeny a hodnotíme priebežný stav až po tejto dobe. Hoci finálny stav považujeme po uplynutí 12 mesiacov, dokedy sa ani neodporúča robiť operačné korekcie.

Voľba chirurga je z vašej strany dobrovoľná, ale chirurg by mal mať prvotný záujem o budovanie si dobrého mena nielen svojou prácou, ale aj prístupom, aby ste si toho istého chirurga vybrali aj nabudúce, resp. ho odporúčali.

Skúste sa s chirurgom opakovane stretnúť a osobne prebrať priebeh, situáciu a možnosti riešenia v prípade nežiadúceho vývoja.

Ak nenájdete spoločnú cestu, tak skúste iného chirurga, pokiaľ Vám navrhnuté riešenie nebude dostatočné. Volá sa to "second opinion".

Môj názor založený posúdením len jednej fotografie by bol neprofesionálny.