Prečo nemám plné prsia aj v predklone?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

mám silikóny, základ som mala asi béčka. Keď sa predkloním, tak mám pocit ako keby som tam implantát nemala. Je to ako keby mi len koža visela.

Čím to je spôsobené?

Chcela by som mať plné prsia aj v predklone.

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme máte väčší základ alebo viac kože. Predstaviť si to môžete ako tričko voľného strihu alebo tričko slim-fit.

Ak je minimálny základ a koža nie je v nadbytku, tak vložené implantáty kožu ešte viac napnú a aj v predklone môže byť prsník pevný.

Takéto prsia nie sú mäkké na pohmat a ani sa ako prirodzené prsia nechovajú. Častejšie je viditeľné aj vlnenie alebo okraje implantátov a tiež skôr vidno aj nepatrné nedokonalosti asymetrie prsníkov alebo hrudného koša.

Ak chcete mať kožu na prsiach napnutú, je potrebné z nej odobrať. Operácia sa volá modelácia, mastopexia, pri ktorej sú nevyhnutné jazvy, často okolo dvorca aj vertikálne od dvorca nadol.

Pri potrebe mať kožu napnutú, riskujete, že jazvy sa budú hojiť nápadnejšou roztiahnutou jazvou. Niekedy pre dosiahnutie napnutého efektu je potrebné implantáty odstrániť a vložiť ich až v druhom kroku, keď sa jazvy spevnia. Zvyčajne aspoň 6 - 12 mesiacov.

Viem že Vás táto odpoveď asi veľmi nepoteší, ale niekedy sa stane, že implantáty musíme aj odstrániť. Vtedy ste vďačná za každý gram vlastného tkaniva v prsníku.

Mať kožu napnutú, nemusí byť vždy výhra.