Preplatí mi poisťovňa abdominoplastiku?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

mám 24 rokov a na bruchu mám strie a brušný previs. Vo vnútri pupok ma strašne bolí na dotyk a ja strašne červený. Vždy, keď sa spotím, je to hrozne.

Preplatí mi tento zákrok z tohto dôvodu poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

v minulom príspevku som písal o abdominoplastike.
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pokiaľ viem, dôvody pre zdravotnú poisťovňu nie je bolesť v okolí pupka ani začervenanie.
Taktiež strie sú skôr estetický problém ako zdravotný.

Zákroky preplácané zdravotnou poisťovňou sú vykonávané v štátnych nemocniciach a nie v súkromných klinikách. Preto by ste sa mohli informovať priamo v štátnych zariadeniach, kde tento zákrok vykonávajú.

Obávam sa, že to bude len vo veľmi vážnych prípadoch aj zdravotného postihnutia pri niektorých zdravotných poisťovniach.