Prsia nie sú ťažké, ale robia mi problémy. Preplatí mi poisťovňa operáciu?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

hľadám informácie o tom, či zapareniny pod prsiami sú dôvodom na operáciu.

Schudla som 12 kg a ešte 10 kg plánujem. Prsia už teraz ovísajú a robia sa mi zapareniny. Našla som, že poisťovňa prepláca operáciu z dôvodu bolesti chrbta, na odporúčanie ortopéda alebo neurológa.

Ako to je v prípade, keď prsia nie sú ťažké, ale aj tak spôsobujú problémy?

Je možné, aby mi zákrok preplatili na základe odporúčania dermatológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto otázka sa v poradni opakuje častejšie.

Preplatenie operácie je možné v štátnych zariadeniach po splnení podmienok, ktoré si zadá vaša poisťovňa. Tieto podmienky sa môžu meniť, preto je najlepšie kontaktovať priamo Vašu poisťovňu ohľadom postupu.

V súkromných zariadeniach sú ceny za tieto operácie rôzne. Pokiaľ viem, preplatenie v plnej sume rozhodne neočakávajte.