Prsné úpony mám vedľa seba. Dá sa augmentáciou docieliť to, že nebudem mať spojené prsia?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

bola som na konzultácii ohľadom agumentácie prsníkov. Lekár povedal, že mám prsné úpony blízko seba. Takže aj prsia sú veľmi blízko.

Dá sa docieliť, aby som nemala veľmi úzku medzierku, resp. až spojené prsia?

Vybral mi 435 ml Eurosilikon stredný extra vysoký profil, priemer 12,5 cm, gule. Nechcem mať spojené prsia.

Dá sa to docieliť, alebo sa mám s tým zmieriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je sa poradiť s chirurgom na osobnej konzultáciii. Ak nie ste presvedčená o tom čo Vás čaká, odporúčam absolvovať viac konzultácií aj u iných chirurgov.

Každý môžme inak vnímať Vaše predstavy a máme aj rôzne skúsenosti a operačné techniky.

Veľmi ťažko sa to hodnotí na diaľku ale ak máte sklon ku riziku "spojených prsníkov". Je potrebné vybrať menšie veľkosti implantátov s užšou bázou.
Záleží tiež na tvare hrudného koša. Či je hrudná kosť viac vpredu a rebrá sa smerom do strán viac otáčajú, alebo je hrudná kosť vpáčená.

To všetko spolu s operačnpu technikou má vplyv na celkový výsledok. Ale ani ten rokmi nie je nemenný a záleží na množstve tuku a vlastného základu na prsiach.