Robíte aj augmentáciu brady implantátom?

Zodpovedané
30. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som získať viac informácii o augmentácii brady implantátom. Na slovenských klinikach som bohužiaľ o tomto zákroku veľa nedozvedela.

Robíte aj augmentáciu brady implantátom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

augmentácia brady sa vykonáva rôznymi spôsobmi.

1. Výplňovým materiálom s dočasným efektom bez potreby operácie.

2. Implantátom z nevstrebateľného materiálu - silikón, medlor. Podľa typu je rôzna cena a aj konkrétny operačný postup.

3. Orthognatickou operáciou s posunom kostí na predĺženie brady.

Prvé dve metódy vykonávam. Často v kombinácii s liposukciou podbradku, niekedy faceliftom.

Tretiu metódu vykonávajú stomatochirurgovia na špecializovaných pracoviskách.