Robíte aj plastiku deťom po transplantácii pečene?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

mám 14 ročného syna, ktorý je 5 rokov po retransplantácii pečene a má veľkú keloidnú jazvu.

Robíte zákroky aj deťom?

Ako prebieha plastika?

Koľko to trvá?

Ako dlho sa to hojí?

Hradí to poisťovňa a ak nie, koľko to stojí?

Ďakujem

Dobrý deň,

keloidné jazvy nie sú vhodné na chirurgické riešenie. Vysoká pravdepodobnosť ešte horšej jazvy.

Riešenie týchto jaziev je väčšinou behom na dlhú trať. Používajú sa rôzne krémy, tlakové masáže, náplaste, laserové ošetrenia. Prípadne kortikoidové injekcie.

Úhrada zdravotnou poisťovňou je cez štátne nemocnice a zmluvné zariadenia.
Skúste navštíviť tiež kožného lekára.

Bohužiaľ, pri velkých keloidných jazvách je výsledný efekt ďaleko od ideálneho stavu nenápadnej jazvy.