Som 12 dní po labioplastike a jazvy nie sú ucelené. Je to v norme?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

som 12 dní po labioplastike a jazvy mi neprídu ešte veľmi ucelené. Stále to trochu mokvá. Opuch a modriny našťastie už zmizli, len ráno je to trochu opuchnuté a počas dňa odpuchne. Ľavá strana sa hojí o niečo pomalšie, je tam aj drobná dehiscencia ale už sa pomaly uceľuje. Steh mám pokračujúci - vstrebateľný.

Je takýto priebeh aj po 12 dňoch ešte v norme?

Bojím sa, že steh sa pomaly už začne vstrebávať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je otázka skôr na Vášho chiruga.

Každý z nás má svoju operačnú techniku, spôsob rezov aj šitia, ktoré preferuje pre optimálny výsledok vzhľadom na predoperačný stav.

Ja šijem aj labioplastiku intradermálnym stehom (vnútorný, vstrebateľný). Pri rozsiahlejších operáciách je normálne aj 2-3 týždne drobného mokvania sliznice. Dôležité je ošetrovanie, aby nedošlo ku infekcii.

Niektoré vstrebateľné stehy sa rozpadajú do 2-3 týždňov, iné do 2-3 mesiacov. Tiež záleží od ich hrúbky.