Som 2 roky po operácii a moje prsia sú veľké. Je možné ich vymeniť za menšie?

Zodpovedané
2. feb 2024

Dobrý deň,

som 2 roky po operácií a moje prsia sú priveľké. Mám 400 a 450 ml.

Je možné ich vymeniť za menšie spolu s úpravou?

Ďakujem

Dobrý deň,

najdôležitejší parameter je to, ako ste spokojná vy. Ostatných názor nie je dôležitý.
Ako lekár sa vyjadrujem k tomu, či stav môže spôsobiť neprimerané riziko zdravotných komplikácií. Napríklad vtedy, ak sa žene páčia väčšie prsia ako tkanivá zvládnu.

Implantáty tvoria len časť objemu prsníka. Druhá časť je vlastný základ a tomu primeraný kožný kryt. To všetko by malo ladiť s celou postavou a spĺňať očakávania.

Na niekom môže byť aj veľkosť 500 ml primeraná, na inej postave zase aj 250 ml priveľa.

Pri výmene za menšie implantáty, alebo aj ich úplné odstránenie nám väčšinou zostane voľná koža, ktorú treba prispôsobiť. Ostáva už len vybrať optimálny postup. Buď implantát dočasne odstrániť a menšie vložiť až po zahojení jaziev po modelácii, alebo to urobiť naraz.
Každý postup má svoje výhody aj riziká a nevýhody.

To všetko by ste mali prebrať na osobnej konzultácii, na ktorej Vám skúsený chirurg navrhne riešenia.