Som 3 týždne po augmentácii. Je tvrdosť pod rezom normálna?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

som 3 týždne po augmentácii, ktorá mi bola robená cez podpazušie. V týchto oblastiach pod jazvou cítim tvrdosť ako ke by som tam niečo mala.

Je takáto tvrdosť pod rezom normálna?

Zmäkne to časom?

Mám navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

jazvy bežne dosahujú najvýraznejšiu tuhosť medzi 3 - 6 týždňami od operácie.
Ale v tak skorom období sa môže jednať aj o stavy spôsobené nežiadúcimi zmenami v tkanivách napríklad aj krvácaním.

V každom prípade je najlepšie kontaktovať Vášho chirurga s otázkou na postup alebo skoršiu ako plánovanú kontrolu. Prípadne aj sono vyšetrenie prsníkov.