Som 6 týždňov po reoperácii nosa, ktorý je stále krivý. Je možné ísť na tretiu operáciu skôr ako po roku?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

som 6 týždňov po reoperácii priehradky a nosa. Ani tentokrát to asi nevyšlo. Nos je opticky krivý. Na kontrole mi bolo povedané, že je ešte zavčasu hodnotiť výsledok.

Je možné, že sa vyrovná?

Aspoň čiste teoreticky prosím odpoveď.

Je možné ísť na tretiu operáciu aj skôr ako po roku?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aký typ operácie ste mali prvú a druhú. Ak to boli rozsiahlejšie výkony, odporúčam počkať rok.

Ale chirurg, ktorý operuje, vie o svojej operačnej technike a vie kedy si môže dovoliť operovať skôr bez toho, aby sa skomplikoval priebeh aj výsledok.

Operácia nosa je delikátna. Vyžaduje skúsenosti a znalosti mnohých výkonov úpravy kostí, chrupaviek aj mäkkých častí nosa. Ani pri 100% výkone nie je zaručený optimálny výsledok. Najmä pri opakovaných operáciách.

Niektoré veci potrebujú čas a ak sa to uponáhľa, môžete to potom ľutovať viac. Do 3 mesiacov si nos sadá a aj veci, ktoré sa môžu zdať pred touto dobou ideálne, sa môžu posunúť.
Rovnako ak opuchy a jazvy spôsobujúce asymetriu sa môžu vyrovnať.

Buďte trpezlivá. Ak stále dôverujte chirurgovi, ktorého ste si vybrali, počúvajte jeho odporúčania.