Som vhodná kandidátka na blefaroplastiku?

Zodpovedané
24. feb 2024

Dobrý deň,

mám nariasené horné viečka a vačky pod dolnými. Rada by som išla na blefaroplastiku. Som 6 mesiacov po operácii očí - Prelex. Pri kontrole mi bolo zistené, že nemám správne zvlhčované oko z dôvodu upchatých žliaz. Bola mi odporúčana hygiena okrajov viečok a používanie umelých sĺz. Stav sa zlepšil.

Som vhodná kandidátka na blefaroplastiku?

Ďakujem

Dobrý deň,

horné viečka podľa foto sú vhodné na blefaroplastiku, ale je potrebné zachovať čo najviac tukových vankúšikov. Neodstraňovať ich, ale skôr mobilizovať.

Pri dolných viečkach je situácia komplikovanejšia. Nemáte prebytok kože a tukové vačky sa môžu len javiť v prebytku, reálne to môže byť opuch, strata objemu v lícach, strata podpory oka. Riešenie môže byť doplnenie tuku do líc, spevnenie závesu oka kantopexiou, zdvihnutie líc midfaceliftom a uvoľnenie väzov okoloočného svalu a mobilizácia tukových vačkov do defektných oblastí v časti slzných línií.

Každá operácia môže dočasne, alebo aj trvale zhoršiť Váš stav suchého oka aj napriek správne vykonanej operácii.