Stiahne sa mi koža po hyaluronidáze?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

bola som si odstraňovať výplň kruhov kyselinou s enzýmom hylauronidáza. 3x som bola na rozpustení a koža pod očami je tenšia a presvitajú mi viac finálové cievky.

Stiahne sa mi koža, resp. zhrubne ako bola predtým?

Som 2 týždne po rozpustení.

Viete mi niečo poradiť na pokožku pod očami, aby sa mi pokožka dala rýchlejšie dokopy?

Mám 28 rokov a kruhy pod očami som bola rozpustiť 2 týždne po aplikácii.

Ďakujem

Dobrý deň.

Je to prechodný stav a tkanivá sa "daju dokopy" s odstupom cca 3 mesiacov. Samozrejme záleží aj od vstupného stavu vašich tkanív, ale 2 týždňová doba prítomnosti výplne by nemala mať nejaký devastačný vplyv.
S odstupom času min 3 mesiace sa dá posúdiť, či sa tkanivá vrátili dô pôvodného stavu.
Dá sa to v budúcnosti riešiť operačne alebo s pomocou výplne vlastným tukom.

Aktuálne môže pomôcť lymfodrenážna masáž oblasti okolo očí, tvárová gymnastika a hydratačné krémy... hlavne to chce čas.