Sú nejaké cvičenia, ktoré by žena mala obmedziť po zväčšení pŕs?

Zodpovedané
5. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom zväčšenia pŕs.

Sú nejaké cvičenia, ktoré by žena mala obmedziť po zväčšení pŕs?

Napr. beh, jumping.

Závisí športová aktivita aj od toho, že aké veľké sú implantáty?

Môžem sa po zväčšení pŕs dať tetovať?

Ak áno, tak koľko po operácii sa odporúča?

Ďakujem

Dobrý deň,

implantáty sú vždy cudzí materiál aj napriek tomu, že sa 99% žien po operácii zžije s novými prsiami, tak pri niektorých činnostiach si na ne "spomenie".

Typický je beh, skákanie, cvičenie hornej polovice tela na hrázde alebo kliky. Obmedzenie je väčšie s väčšou veľkosťou implantátov.

Niektoré ženy tvrdia, že nepociťujú žiadne obmedzenia a iné majú pocit ťahania aj pri ležaní na boku.

Je to veľmi individuálne a dopredu Vám nik nepotvrdí, ako budete prsia vnímať sama. Prvé 3 mesiace po operácii je potrebné dať prsiam čas na skúšanie namáhavých aktivít.

Je pravda, že aj ženy s veľkými prsiami od prírody pociťujú obmedzenie napríklad pri behu alebo skákaní. Ak má žena základ minimálny, je to pre ňu nová skúsenosť.

Tetovanie nie je problém, ale odporúčal by som ho až potom, ako si prsia "sadnú". Teda cca 6 mesiacov od operácie. Ale oficiálne odporúčanie asi nie je.