Vie chirurg povedať klientke akú širokú medzierku bude mať po augmentácii už pri konzultácii?

Zodpovedané
16. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom augmentácie.

Vie chirurg povedať klientke akú širokú medzierku bude mať po augmentácii už pri konzultácii?

Alebo sú anatomické pomery zistiteľné až počas operácie?

Má chirurg nejaké možnosti a triky ako šírku medzierky ovplyvniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsený plastický chirurg vie odhadnúť anatomické pomery už pred operáciou. Hoci niektoré faktory ovplyvňujúce vzhľad prsníkov sa objavia až počas operácie.

Pri vložení implantátov pod prsný sval je jedna z najdôležitejších podmienok ovplyvňujúcich šírku medzierky vzdialenosť odstupov prsného svalu pri hrudnej kosti.
Prsný sval prekrýva implantát a nedovolí ho umiestniť bližšie ku stredu, hoci malý manévrovací priestor tam je.

Zabúda sa ale aj na iné príčiny, prečo sa medzierka medzi prsiami môže zdať neprimerane široká. Niektoré skúsim vysvetliť.

1. tvar hrudného koša. Ak sa rebrá od hrudnej kosti zvažujú dozadu, tak implantáty prirodzene sedia na rebrách tak, že sa "dívajú" do strán. To spôsobuje opticky efekt širokej medzery, skĺzava sa do strán. Chirurgicky to nevieme ovplyvniť.

2. príliš úzka báza implantátu. Ak je implantát výrazne menší a umiestni sa správne do stredu bázy prsníka, nevyhnutne vznikne širšia medzierka.

3. príliš nízka projekcia prsníka/implantátu. Ak výsledná projekcia prsníka dopredu je nízka ( uvažujeme so súčte projekcie implantátu a vlastného základu ), opticky pôsobí medzierka širšie.

Netreba zabúdať, že všetkého veľa škodí. AJ prsia neprirodzene blízko seba môžu pôsobiť ne-esteticky. Je potrebné prihliadať na celkové pomery a harmóniu postavy. Nie každému sa všetko hodí a nie všetko je možné.

Môžu vzniknúť aj komplikácie ako viditeľné okraje implantátu na vnútornej strane, symmastia-spojené prsia atď.

Ak ste si neistá, absolvujte viacero konzultácií u rôznych chirurgov. Osobne sa dá predpovedať šírka medzierky s relatívne vysokou pravdepodobnosťou.