Vráti sa tuk po blefaroplastike?

Zodpovedané
26. sep 2021

Dobý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom viečok.

Je podľa Vás možné, že ak boli viečka operované kvôli veľkým tukovým vankúšikom a sú geneticky - nie kvôli veku, že sa ten tuk vráti?

Resp. spadnú a naplnia sa zase?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľad okolo očí naozaj viac podmieňuje genetika ako len starnutie samotné. Genetika ovplyvňuje aj to, či vám v priebehu rokov bude tkanivo vrátane tuku okolo očí pribúdať alebo ubúdať.

To dopredu nevieme a môžeme len predpokladať vzhľadom na Váš typ tváre a možno aj podľa typu tváre vašich rodičov. Nemalý vplyv má a samotné chudnutie aj priberanie.

Ideálnej harmónii tváre škodí rovnako prebytok a aj nedostatok tuku.

Preto sa pri modernej plastickej chirurgii správame ku tkanivám omnoho viac zodpovedne a snažíme sa skôr modelovať ako hrubo všetko prebytočné odstraňovať.

Bohužiaľ "večný" výsledok vzhľadom na viac-menej meniace sa podmienky nie je dosiahnuteľný.

Ak tvár dosiahne vo vašich očakávaniach neakceptovateľnú hranicu estetického vzhľadu, je na mieste absolvovať konzultáciu aj u viacerých špecialistov a stanoviť si ideálny postup.