Vstrebe sa hematóm po reaugmentácii?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

som 7 dní po reaugmentácii pod prsnú žľazu. Po operácii nastalo krvácanie do jedného prsníka. To sa podarilo doktorovi zastaviť podávaním roztoku do žily. Mala som vyvedené dreny, ale aj tak sa mi urobil hematóm.

Prsník je oproti druhému opuchnutejší a zväčšený.

Je možné, že sa hematom vstrebe?

Bude nutné robiť reoperáciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je krátko po operácii a v tomto prípade je najlepšie tieto otázky smerovať na chirurga, ktorý Vás operoval.

Žiadna operácia nie je jednoduchá a ani rovnaká. Pri operáciách máme síce podobné operačné postupy ale tkanivá sú iné, najmä pri reaugmentáciách.

Drény nie sú zárukou, že sa hematóm nevytvorí, ale indikátor, že pretrváva krvácanie a kvantifikuje ho.

Nechcem sa vyjadrovať ku aplikácií drénov ako takých, lebo na to je viacero odborných názorov. Ja ich tiež v niektorých prípadoch používam, v iných nie.

Váš chirurg určite postupoval správne, opýtajte sa ho na to čo bude vo Vašom prípade nasledovať. Iste Vám všetko podrobne vysvetlí.