Zmenšia sa jazvy po modelácii prsníkov?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

mám väčšie poprsie a vždy som si myslela, že to je kvôli vyššej váhe. Moja váha sa zmenila, mám 63 kg a prsia stále majú veľkosť E. Pri tejto veľkosti a po dvoch deťoch nedržia pekne tvar. Navyše mi esteticky prekážajú väčšie dvorce.

Na internete som hľadala informácie a natrafila som na fotky pred a po zákroku. Dosť ma odrádzajú jazvy, ktoré ostávajú po takomto zákroku.

Sú jazvy časom menej nápadné?

Alebo zostanú stále viditeľné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zmena tvaru prsníkov v zmysle ich podvihnutia, zmeny polohy a veľkosti dvorcov je potrebné odstránenie časti kože a to bez jazvy nejde.

V hojení jaziev sú značné rozdiely a čas potrebný na hojenie do stavu bledej jazvy tiež.

Mám skúsenosti vo svojej praxi po roku od operácie s jazvami nepostrehnuteľnými zo vzdialenosti jedného metra a aj naopak s jazvami vystúpenými nad úroveň kože alebo roztiahnutými.

Bohužiaľ, záruku na nenápadné jazvy Vám nemôže dať nik ani pri iných operáciách.

Cieľom operácie je však v prvom rade estetický tvar a veľkosť prsníkov. Výsledné jazvy sú nevyhnutné riziko, ktoré je potrebné prijať.