Zmizne mi hrča po aplikácii kyseliny hyalurónovej do glabelly?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

aplikovali mi 0,5 ml kyseliny hyalurónovej do glabelly, ale ostala mi tam hrča.

Zmizne to, alebo bol zákrok vykonaný nesprávne?

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselina hyalurónová je telu vlastná cukrová molekula konzistencie a vzhľadu rôsolu, ktorá sa podľa svojej hustoty vstrebe za 6 - 24 mesiacov. Pomôť rýchlemu vstrebávaniu sa dá aplikáciou hyázy, enzýmu.

V skorom období po aplikácii môže "hrču" spôsobiť modrina/hematóm, alebo výraznejší opuch.

Kontaktujte svojho lekára, ktorý aplikoval výplň. No "hrča" akéhokoľvek pôvodu časom určite zmizne. Efekt hyalurónových výplní nie je nikdy trvalý.